Furanflex
Kas olete märganud, et Teie korstnal on pruunid laigud (korsten on märg, pigine), korstnaotsa tellised murenevad ning korstnaots laguneb või tuppa immitseb tumedat vedelikku (pigi, vett) ja on tunda ebameeldivat lõhna? See on kindel märk sellest, et korsten vajab renoveerimist ning alljärgnev jutt on mõeldud just Teile.
Kiirvalikud
Furanflex on korrosiooni-, leegi- ja kuumakindel õhutihe komposiitmaterjalidest valmistatud sisehülss erinevate korstende, suitsu- ning ventilatsioonilõõride renoveerimiseks ja ümberehitamiseks suitsulõõriks.
Lõõrisisu on saadaval neljas erinevas variandis;
Suitsulõõridele : FuranFlex Classic
(must FuranFlex lõõrisisu - gaas, vedelküte, pellet)
Suitsulõõridele: FuranFlex RWV
(punane FuranFlex lõõrisisu - puit/pellet, puit)
Ventilatsioonilõõridele: VentilFlex
(must VentilFlex ventilatsioonilõõridele)
Ventilatsioonilõõridele: VentilFlex RKV
(punane VentilFlex rasvakanalitele)
Üldine
Furanflex RWV
suitsulõõridele - puit/pellet, puit
T450
Furanflex Classic
suitsulõõridele - gaas, vedelküte, pellet T200/T400
FuranFlex® on ainus tehnoloogia, mida kasutades saab paigaldada eritüübilistesse erineva pikkuse, läbimõõduga ning erinevat sisekuju omavatesse korstnatesse ja ventilatsioonilõõridesse korrosiooni-, leegi- ja
temperatuurikindla sisu, mis on valmistatud komposiitmaterjalist ning tagab liideteta paigalduse ning erakordse vastupidavuse. FuranFlex sobib kõigi tänapäevaste kütte- ja ventilatsiooniseadmetega ühendatud lõõride renoveerimiseks ja kaitsmiseks.
Furanflex lõõrisisu paigaldusvideo
FuranFLEX´I unikaalseimad omadused on:
Võimaldab paigaldust kogu lõõri ulatuses ilma ühenduskohtadeta
Saab paigaldada lõõridesse mis pole sirged
Järgib lõõri kuju
Võib olla ümara, ovaalse ja kandilise ristlõikega
Võib omada erinevaid diameetreid
On perfektselt gaasitihe, omab õhutihedusklassi D
Fotod lõõridest enne ja pärast renoveerimist Furanflex lõõrisisuga
ENNE RENOVEERIMIST
PEALE RENOVEERIMIST
Furanflex või roostevaba toru? Asetus poolekivi lõõris 14 x 14 cm
Lõõride renoveerimine klassikaliste renoveerimistorudega on raskendatud, sest lõõride sisepinnad ei ole alati siledad ja sirged. Renoveerimistoru diameetrile lisanduvad moodulite jätkukohtade laienevad osad ning lisatarvikute tööruum. Maksimaalne poolekivi lõõri sisestatava renoveerimistoru diameeter on enamasti
110 mm. 110mm renoveerimistoru katab lõõrist 48,5%.
FuranFlex lõõri renoveerimissisu ideaalseim paigaldus on siis, kui voodri seinad on kokkupuutes lõõri seintega. FuranFlex on kogu pikkuses ühtlase diameetriga, vajadusel ebatasasustega kohanduv ning liideteta. Minimaalne soovituslik poolekivi lõõri sisestatav FuranFlex renoveerimissisu diameeter on 140 mm. Selline renoveerimissisu katab lõõrist juba 78,5%.
Mida suurema osa lõõrist katame FuranFlex'iga, seda parem FuranFlex'ile ja seda parem kliendile. FuranFlex muudab lõõri tugevamaks ja täielikult õhutihedaks. Maksimaalne standardne FuranFlex renoveerimissisu, mis on võimalik paigaldada 14 x 14 cm poolekivi lõõri on diameetriga 160 mm. Sellisel teel on võimalik saavutada lõõri katvus 91%.
Furanflex või roostevaba toru? Asetus täiskivi lõõris 14 x 27 cm
Täiskivi lõõri renoveerimisel roostevabast terasest ümara toruga, on enamasti võimalik sisestada maksimaalselt 110mm läbimõõduga moodul. Selline moodul katab täiskivi lõõri pindalast vaid 25%.
FuranFlex lõõri renoveerimissisu ideaalseim paigaldus on siis, kui voodri seinad on kokkupuutes lõõri seintega. FuranFlex on kogu pikkuses ühtlase diameetriga, vajadusel ebatasasustega kohanduv ning liideteta. Minimaalne soovituslik täiskivi lõõri sisestatav FuranFlex renoveerimissisu diameeter on 140 mm.
Selline renoveerimissisu katab lõõrist juba 40,7%.
Täiskivi lõõri korral on võimalik alternatiivina kasutada ka kalleid ovaalse kujuga roostevabast terasest renoveerimishülsse. Sellises olukorras on võimalik sisestada (väga hea lõõri sisepinna korral) ovaalne hülss maksimaalsete mõõtudega 120 x 230 mm, mis tagab lõõri katvuse 65% ulatuses.
Täiskivi lõõr on piisavalt suur, et sinna tekitada kahe iseseisva kütteseadme suitsulõõrid. Tänu FuranFlex'i universaalsusele, on täiskivi lõõri võimalik paigaldada kaks 155mm diameetriga iseseisvat õhutihedat lõõrivoodrit, mille summaarne pindala katab lõõrist84%.
Kõige ideaalsema tulemuse saab siis, kui täiskivi lõõr katta kogu perimeetri ulatuses FuranFlex lõõri-voodriga. FuranFlex muudab lõõri tugevamaks ja täielikult õhutihedaks. Nii on võimalik renoveerida ka suitsugaasidega rikutud ventilatsioonilõõri. 14 x 27 cm täiskivi lõõri on võimalik sisestada FuranFlex diameetriga 235mm, mis tagab lõõri katvuse 94% ulatuses.
Miks peaks otsustama FuranFlex'i kasuks?
Paigaldamine ei nõua korstna ja/või elamu seinte lammutamist, eluruumid jäävad puhtaks.
Ühe lõõri või ventilatsioonikanali katmine toimub vaid paari tunniga, kogu korsten päevaga.
Saab kasutada igat tüüpi katelde, ventilatsiooniseadmete ning korstnate korral.
Liideteta sisepinnaga sisu tagab erakordse õhupidavuse.
Ei vähenda oluliselt lõõri läbimõõtu ja läbilaskevõimet.
Võimalik paigaldada lõõridesse pikkusega kuni 80m ja läbimõõduga kuni 1000mm.
Sile sisepind ja suur soojustakistus tagavad efektiivse kütte- või ventilatsiooniseadme töö.
Ei korrodeeru - korrosioonigarantii kuni 25 aastat.
Ei kujuta ohtu tervisele
Furanflex on loodud kestma.
FuranFlex lõõrivoodrile kehtib otstarbekohase kasutuse ja korraliste hooldustööde teostamise korral korrosioonigarantii 25 aastat (mis on maksimaalne Euroopa Liidus lubatud). Nii pikka korrosioonigarantiid ei suudeta pakkuda ühelegi teisele lõõride vooderdamiseks kasutatavale materjalile ega ka moodulkorstnatele. Klassikalistele roostevabast terasest lõõrivooderdustoodetele ja moodulkorstnatele kehtib enamasti tootjapoolne korrosioonigarantii 5-10
Statistika
aastat. FuranFlex'i üheks peamiseks kasutusvaldkonnaks on vanade ja uute korstnalõõride vooderdamine renoveerimise ja/või kaitsmise eesmärgil. FuranFlex’i võib kasutada gaasikatelde, vedelküttekatelde, puidu- ja pelletkatelde või isegi kivisöe- ja brikettküttega katelde korral. Gaasi- ja vedelküttekatelde korral sobib FuranFlex kõigi katlatüüpidega ning erimõõduliste ning erineva siseristlõikekujuga lõõridega.
Patenteeritud 1994a.
Esimesed paigaldusriigid Euroopas - Ukraina ja Rootsi.
Hetkel paigaldatakse aktiivselt 27 Euroopa riigis.
Seni paigaldatud hinnanguliselt 3 000 000 meetrit FuranFlex'i.
Soomes paigaldatakse 200-300m nädalas, so 28-42m päevas.
Hinnanguliselt 50% Stockholmi ventilatsioonisüsteemidest on renoveeritud FuranFlex'iga.
Edasimüüjad ning paigaldajad 24 Euroopa riigis.
FuranFlex´i saab kasutada:
1. KÜTTESÜSTEEMIDES
FuranFlex'i üheks peamiseks kasutusvaldkonnaks on vanade ja uute korstnalõõride vooderdamine renoveerimise ja/või kaitsmise eesmärgil. FuranFlex’i võib kasutada gaasikatelde, vedelküttekatelde, puidu- ja pelletkatelde või isegi kivisöe- ja brikettküttega katelde korral. Gaasi- ja vedelküttekatelde korral sobib FuranFlex kõigi katlatüüpidega ning erimõõduliste ning erineva siseristlõike
kujuga lõõridega. Materjali tugevus võimaldab teda kasutada ka iseseisva korstnana. Tahkeküttekatelde puhul tuleb jälgida, et katla põlemisgaasidemaksimaalsed väljundtemperatuurid ei ületaks FuranFlex Classic korral 400 kraadi (soovitatav max pidev 250 kraadi) ja FuranFlex RWV korral 450 kraadi (andmed ära toodud seadme dokumentatsioonis). Tänapäevaste ökonoomsete tahkeküttekatelde põlemisgaaside nominaalsed väljundtemperatuurid enamasti ei ületa 300 kraadi.
FuranFlex Classic on kasutatav loomuliku tõmbega gaasikatlatega, turbokatlatega ja kondensaatkatlatega, samuti tahkeküttel töötavate katlatega. FuranFlex RWV on kõrge temperatuuritaluvusega ning spetsiaalselt välja töötatud tööks kuivades tingimustes ehk tahkeküttel (puit ja puidu derivaadid) töötavate kütteseadmetega. Võimalik on vooderdada kollektorlõõre.
Ülesehitus loomuliku tõmbega
kütteseadme korral.
1. vihmamüts
2. lõpetusplaat
3. kütteseadme ühenduskolmik
4. puhastuskambri ühendusrõngas
5. puhastuskamber
6. kondensaadi koguja
Ülesehitus
turbokatla korral.
1. vihmamüts
2. kondensaadi koguja
3. kütteseadme ühenduskolmik
4. suitsutoru läbimõõdu vähendusüleminek
5. ühendusosa
6. puhastusluuk
7. kondensaadi koguja
2. VENTILATSIOONISÜSTEEMIDES
FuranFlex on sobilik kasutamiseks ventilatsioonilõõride ja torude katmiseks pidevatel temperatuuridel -50 kuni +450 kraadi, sest:
tegemist ei ole põlevmaterjaliga
ei korrodeeru
on gaasitihe
on tugev, aga samas kerge
läbimõõdult varieeruv
paigaldatav lõhkumistöid tegemata
perimeeter võib olla mistahes kuju omav
kohandub lõõri seintega
ilma ühenduskohtadeta kuni 80m pikk
sobib kasutamiseks mügiste ja ohtlike gaaside korral
Ventilatsioonisüsteemi üks tähtsamaid näitajaid on süsteemi õhupidavus ehk õhutihedus - parameeter, mida iseloomustatakse õhulekke kiirusega ventilatsioonikanali ühe ruutmeetri kohta, näiteks ühikutes liitrit sekundis ühe ruutmeetri kohta, L/(s ・Em2). Standardite kohaselt jagatakse õhupidavuse järgi süsteemid nn õhutiheduse klassidesse A, B, C, D. Alates klassist A on iga järgmise klassi lubatud õhulekke piirnorm võrreldes eelmise klassiga 3 korda väiksem. Tavalistes tööruumides ja hoonetes, kus ei kasutata mürgiseid lenduvaid ühendeid, on piisav õhutihedusklass B või C. Selleks kasutatakse ventilatsioonisüsteemi osade, torude, põlvede jms ühendamiseks kummitihendeid, mis tagavad B klassi puhul lekke kuni 0,802 L/(s ・Em2), kui staatiline rõhk süsteemi sees ei ületa 1000 Pa võrra baromeetrilist rõhku, ja C-klassi puhul kuni 0,267 L/(s ・Em2).
Kui ventilatsioonisüsteemi väljatõmbekanali õhus liigub mürgine või muu inimestele ohtlik lisand, kasutatakse torude ühendamiseks teisi võtteid, sh keevisliiteid, mis rahuldab D-klassi tihedusnõudeid 0,089 L/(s ・Em2).
FuranFlex omab sertifitseeritud õhutihedusklassi D
3. KUIVENDUSSÜSTEEMIDES
Enamus juba aastakümneid tagasi paigaldatud ja praegugi kasutuses olevaid vertikaalseid kuivendustorusid on valmistatud kas terasest, betoonist või asbestbetoonist. Nende torude miinuseks on vastupidavus korrosioonile ning liikumisele, kui hoone peaks olema ebastabiilne. Nende parandamine või asendamine on tihtipeale kulukas, aega ning lammutusöid nõudev. Antud olukorras on FuranFlex sobiv lahendus remonttöödeks, kuid meeles peab pidama järgmist.
FuranFlex'i vastupidavus abrasiivsetele materjalidele nagu liiv ja kruus on piiratud. Sellepärast ei ole FuranFlex'i soovitatav kasutada horisontaalsetes kuivendustorudes. Vertikaalsete kuivendustorude ja ehitiste drenaažveepüstakute korral probleeme ei teki. Kuivendustoru nurga all paiknev alaosa peab olema valmistatud abrasiivile vastupidavast materjalist (nt polüetüleen, PVC). Samuti peab tagama, et paigaldatud FuranFlex® oleks kõrgeimas punktis korralikult isoleeritud ehitise konstruktsiooniga.
FuranFlex lõõrivoodri ehitus
FuranFlex renoveerimissisu on parima kvaliteedi saavutamiseks koostatud kolmekihilisena, millest iga kiht täidab oma spetsiifilist ülesannet.
1. Sisemine kiht
Sisemine kiht on ette nähtud paigaldamise
hõlbustamiseks. See kujutab endast õhukese seinaga (100-150 mikronit) termoplastilistest komponentidest valmistatud sukka. Selle suurus vastab soovitud läbimõõdule. NB! materjal pehmeneb 110°C juures ja on kergesti süttiv. Pärast paigaldamist sisemine kiht eemaldatakse.
2. Keskmine ehk vahekiht
Komposiitmaterjalist vahekiht on FuranFlex'i kuumus-, leegi- ja korrosioonikindel osa. Komposiit kujutab endast ülitugevat klaaskiuga sarrustatud vaiku. Vaik ümbritseb klaaskiudu, sidudes selle ühtseks tervikuks. Vaik kannab kiudude vahel tekkivad jõud edasi ning kaitseb kiudu korrosiooni eest. Komposiitmaterjali tugevus määratakse selles sisalduva fiibrikihtide koguse ning paigutussuunaga. Üks ruutmeeter 2mm seinapaksusega FuranFlex® renoveerimissukka sisaldab 3 000 000 meetrit klaaskiudu. FuranFlex'i kasutatava tugevdava klaaskiu diameeter on 13 mikronit. Klaaskiu jäikus on sama mis terasel, kuid ta on massilt kolm korda kergem (7,8 g/cm3 ja 2,4 g/cm3). Kasutatav vaik on vedel materjal, mis koosneb mitmest komponendist. Tegemist on sünteetilise materjaliga (ei leidu looduses), mis on loodud inimkäte ja teadmistega.
Vaigul on kolm olekut:
Vedel olek (vasakpoolne). Aine viskoossus on sarnane meele. Külmutamine kutsub esile viskoossuse suurenemist ning kuumutamine vähenemist.
Pehme, mitte vedel ehk B-olek (keskmine). Kuumutamisel ja/või katalüsaatoriga reageerides
saavutatakse olek, kus vaik ei ole enam voolav. Vaik muutub elastseks ning seda on võimalik käes hoida ning painutada. Sellises olekus on võimalik vaiku ladustada teatud ajaperioodi jooksul. Kergelt kuumutades muutub vaik pisut pehmemaks, kuid seda lühikese ajaperioodi jooksul.Tahke ehk kõvastunud olek (parempoolne). Kuumutamisel või pikaajalisel hoiustamisel vaik tahkestub oluliselt. Kui tahkestumine on toimunud, siis hilisem pehmendamine ei ole enam võimalik. Sellest hetkest alates on tegemist jäiga struktuuriga materjaliga, millel on suurepärased temperatuuri- ja korrosioonikindlad omadused.
3. Välimine kiht
Välimine kiht on õhuke sünteetilisest nailonkiust kootud kate (FuranFlex Classic) või klaas-ja kevlarkiust kombineeritud tugev kudum (FuranFlex RWV). Tema ülesandeks on kaitsta komposiitkihti ja kindlustada kindel kokkupuude lõõri perimeetriga. Välimine kiht moodustab FuranFlex’i homogeense välispinna ning määrab lõõrivoodri ettenähtud nimiläbimõõdu.
Furanflex`i paigaldusfotod:
lõõri jagamine kaheks
korstnamüts peale renoveerimist
köögikubu lõõri renoveerimine
Ümar lõõrisisu
korstnaotsas
korstnaotsas
Furanflex küpsemas
Furanflex RWV küpsemas
lõõri renoveerimine kaminas
lõõrisisu lõõris
lõõrisisu kaminas
lõõrisisu katusel